współne zajęcia

Mimo wielu godzin czytania i zapamiętywania wiele z przyswojonych informacji oraz wiedzy często ucieka z naszej głowy jak kamfora. Przekonaliśmy się, że zapamiętywanie słowo w słowo rzadko jest skuteczny i efektywny. W takich przypadkach można zastosować inne metody, które pomogą zachować wiedzę na dłużej.

Odpowiednie metody nauczania nie tylko poprawiają wyniki w nauce, ale także przynoszą dodatkowe korzyści w postaci motywowania dzieci, wzbudzania zainteresowania nauką uczenia koordynacji oraz wspierania samodzielności, kreatywności i inicjatywy. Rosnąca świadomość potrzeb edukacyjnych dzieci doprowadziła do rozwoju szeregu metod uczenia się małych dzieci. Są one skuteczne w pomaganiu dzieciom w rozwijaniu umiejętności potrzebnych do dalszego rozwoju.

Dzieci, które dopiero co rozpoczęły naukę w szkole, mogą mieć trudności z zapamiętaniem nowego materiału. Zajęcia dla dzieci w Olsztynie są skierowane do dzieci, które mają problem z koncentracją i zapamiętywaniem, dzięki efektywnej nauce zapamiętywania na stronie https://www.efektywna-nauka.pl/ dowiemy się, że w Olsztynie istnieje akademia, która pomaga dzieciom w ich problemach z nauką.

Dzięki zajęciom i kursom można pomóc im w tej trudnej sztuce. Niektóre dzieci najszybciej zapamiętują wszelkie informacje, doświadczając je. Inne to wzrokowce gdzie ilustrację, wykresy lub schematy są najlepszym sposobem nauki. Obserwując swoje dziecko i rozpoznając jego styl uczenia się, można dostosować metody i techniki, które pomogą mu w nauce. Akademia, mieszcząca się przy ulicy Ratuszowej 3 w Olsztynie, powstała, by zapewnić dzieciom dobry początek nauki. Dzięki temu nie tylko wzmocnią swoje umiejętności w przedszkolu lub szkole, ale także lepiej poradzą sobie z rówieśnikami i w codziennym życiu.

Czego nauczymy

Na zajęciach dla dzieci nauczymy Wasze pociechy łatwiej przyswajać wiedzę, nauczymy różnych technik pamięciowych zależnych od charakteru danego dziecka. Po zajęciach Wasze dzieci nauczą się szybkiego czytania, łatwiejszej koncentracji na danym zadaniu oraz zwiększymy jego motywację do nauki. Dzieci w wieku przedszkolnym, czyli dzieci w wieku 4, 5 i 6 lat, również uczęszczają na zajęcia czytelnicze i uczą się dobrze czytać, poznając literki. Zajęcia z inteligencji i literek dostępne są również dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zajęcia obejmują eksperymenty i doświadczenia naukowe. 

Z doświadczenia z dziećmi wiemy, że szybciej zapamiętuje się rzeczy oryginalne, zabawne i często absurdalne. Tu właśnie mogą pomóc mnemotechniki (techniki zapamiętywania). To humorystyczne lub logiczne połączenie informacji, obrazów, skojarzeń i innych elementów pozwala dzieciom szybkie zapamiętywanie. Co istotne, skojarzenia mogą być tworzone przez każdego samodzielnie i mogą być związane z dowolnym tematem. Standardowe notatki są nieatrakcyjne dla mózgu i informacje, które zostały już przyswojone, szybko znikają. W tym przypadku rozrysowanie tematu w postaci tzw. mapy myśli jest dość skuteczne. Ludzie oraz dzieci myślą o rzeczach poprzez skojarzenia-słowa kluczowe, obrazy, symbole i kolory-raczej niż poprzez pisanie. Mapa myśli jest jak rozgałęzione drzewo, z tematem w centrum, z którego wyłaniają się różne aspekty tematu. Pokaż dziecku, że nauka może być twórcza i ciekawa. Najważniejsze to wiedzieć, jak sprawić, by nauka była dla nich zabawą i wyzwaniem oraz znać ich preferencję, jaki sposób jest dla nich najlepszy. Jeśli jest coś, czego chcesz, żeby Twoje dziecko się nauczyło, to zajęcia dla dzieci pomogą Ci nauczyć swoje dziecko tego w taki sposób, że przyswoi to w krótkim czasie i zapamięta to na tak długo, jak potrzeba. Dziecko w przyszłości będzie wdzięczne za te zajęcia, ponieważ będzie miało o wiele łatwiej w życiu oraz z nauką w szkole wyższej, bo łatwiej mu będzie się nauczyć się danego materiału. Będzie znało te techniki, które pomogą mu osiągnąć więcej niż ich rówieśnikom.